O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevral kuni yoshlar bilan muloqotida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalarining iqtidorini namoyish etish va rivojlantirish, iste’dodini ro‘yobga chiqarish uchun keng imkoniyatlar yaratish maqsadida mukofot jamg‘armasi 150 million so‘m bo‘lgan "REKTOR KUBOGI" tanloviga start berildi. Ushbu musobaqa 5 ta yo‘nalishni o‘z ichiga olgan: 1) Dasturlash bo‘yicha jamoaviy musobaqa; 2) CTF kiberxavfsizlik olimpiadasi; 3) Dronlar musobaqasi; 4) "UNICORN-AI Startup" jamoaviy tanlovi; 5) "Robototexnika" bo‘yicha musobaqalar. Shuningdek, 28-mart kuni 8 ta sovrinli yo‘nalish bo‘yicha talabalarning "Kelajak texnologiyalari" ilmiy-innovatsion ishlanmalari ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Ro‘yxatdan o‘tkazish natijalariga ko‘ra, bugungi kunda 2000 ga yaqin arizalar mavjud bo‘lib, bu talabalarning musobaqalarga bo‘lgan yuqori qiziqishi va faolligidan dalolat beradi. Tadbir ko‘nikmalarni namoyish etish va istiqbolli kadrlarni aniqlash maydoniga aylanadi, bu esa ularning keyingi ta’lim olishi va nufuzli ishga joylashishlariga ko‘maklashadi. Raqamli ta'lim markazining rasmiy kanallariga obuna bo'ling! Telegram: @raqamli_talim_markazi Instagram: @raqamli_talim_markazi Facebook: @raqamlitalimmarkazi
“Navruz Hackathon 2025”: Yashil texnologiyalar innovatsiyasi
18–20-mart kunlari Toshkent shahridagi INHA universiteti tomonidan “Green Tech Hackathon 2025” musobaqasi o‘tkaziladi. Ushbu musobaqa atrof-muhit muhofazasi va yashil texnologiyalar yo‘nalishida zamonaviy yechimlar ishlab chiqishga bag‘ishlanadi. 📍 O‘tkazilish joyi: 18–19-mart — INHA universiteti, Toshkent 20-mart — Raqamli texnologiyalar vazirligi Kimlar ishtirok etishi mumkin? 🟢Talabalar 🟢Soha mutaxassislari 🟢Barqaror rivojlanishga qiziqqan startapchilar va tadbirkorlar ✔️Musobaqa doirasida: 🟢Innovatsion loyihalar va MVP ishlab chiqish 🟢Yetakchi mutaxassislar va mentorlar ishtirokida mahorat darslari 🟢Yakuniy taqdimot va taqdirlash marosimi o‘tkaziladi. Ro‘yxatdan o‘tish uchun havola👈 Barcha qiziqqan yoshlar va mutaxassislarni ishtirok etishga taklif qilinadi! Raqamli ta'lim markazining rasmiy kanallariga obuna bo'ling! Telegram: @raqamli_talim_markazi Instagram: @raqamli_talim_markazi Facebook: @raqamlitalimmarkazi
Ta’limga oid xizmatlardan onlayn foydalaning!
💻 Quyida masofadan turib foydalanish mumkin bo‘lgan ta'limga oid elektron davlat xizmatlari bilan tanishtiramiz: ✅O'qish joyidan ma'lumotnoma olish (oliy ta'lim muassasasidan) ✅O'qish joyidan ma'lumotnoma olish (akademik litsey va professional ta'lim muassasalaridan) ✅Talabaning hisoblangan stipendiyalari haqida maʼlumot olish ✅Oliy, o‘rta maxsus, kasb-hunar hamda professional ta'lim olganlik to‘g‘risida davlat namunasidagi hujjatlarning dublikatini olish ✅Davlat OTMlarining talabalar turar joyiga joylashish uchun ariza yuborish ✅Talabalar turar joyiga navbatni tekshirish ✅Oliy ta'lim olganlik haqidagi diplom ma'lumotlarini qo‘shish yoki tahrirlash uchun ariza yuborish ✅O‘rta maxsus va professional ta'lim muassasalarini tugatganligi to‘g‘risidagi diplom ma'lumotlarini qo‘shish yoki tahrirlash ✅Akademik maʼlumotnoma (transkript) olish ✅Tayanch doktoranturada tahsil olayotgan doktorantlar uchun davlat stipendiyalariga onlayn ariza yuborish ✅Magistratura bosqichi talabalari uchun davlat stipendiyalariga onlayn ariza yuborish ✅Bakalavriat talabalari uchun davlat stipendiyalariga onlayn ariza yuborish ✅Magistratura qabuli uchun ariza yuborish ✅Oliy ta'lim muassasalari talabalari o‘qishni ko‘chirish va qayta tiklash uchun ariza yuborish ✅Oliy va o'rta maxsus ta'lim muassasasida o'qiganlikni tasdiqlash haqidagi arxiv ma'lumotnomasini olish