Baholash quyidagicha amalga oshiriladi:
➡️ O‘zlashtirish (80 ball): GPA 16 ga ko‘paytiriladi
➡️ Ijtimoiy faollik (20 ball): Ko‘rsatkich 5 ga bo‘linadi
ℹ️ Agar tanlov natijalari teng chiqsa, akademik o‘zlashtirish ko‘rsatkichi ustun qo‘yiladi. Agar bu ham teng bo‘lsa, mutaxassislik fanlari bo‘yicha test sinovlari o‘tkaziladi.
📣Grant oluvchilar ro‘yxati har yili 25-avgustgacha OTM veb-saytida e’lon qilinadi.
Tanlovda qatnashing va 9 ta elektromobildan biriga ega bo‘ling!
Har bir ishtirokchi Tanlovning faqatgina bir yoʻnalishida ishtirok etishi mumkin.
🥈-o‘rin g‘oliblari xorijiy davlatlarga stajirovka yoʻllanmasi,
Tanlovga arizalar joriy yilning 31-mart kuniga qadar www.muhandis.edu.uz (https://muhandis.edu.uz/) veb-sayti orqali qabul qilinadi.
TATUda raqamli texnologiyalar bo‘yicha Rektor kubogiga start berildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevral kuni yoshlar bilan muloqotida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalarining iqtidorini namoyish etish va rivojlantirish, iste’dodini ro‘yobga chiqarish uchun keng imkoniyatlar yaratish maqsadida mukofot jamg‘armasi 150 million so‘m bo‘lgan "REKTOR KUBOGI" tanloviga start berildi.
Ushbu musobaqa 5 ta yo‘nalishni o‘z ichiga olgan:
1) Dasturlash bo‘yicha jamoaviy musobaqa;
2) CTF kiberxavfsizlik olimpiadasi;
3) Dronlar musobaqasi;
4) "UNICORN-AI Startup" jamoaviy tanlovi;
5) "Robototexnika" bo‘yicha musobaqalar.
Shuningdek, 28-mart kuni 8 ta sovrinli yo‘nalish bo‘yicha talabalarning "Kelajak texnologiyalari" ilmiy-innovatsion ishlanmalari ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Ro‘yxatdan o‘tkazish natijalariga ko‘ra, bugungi kunda 2000 ga yaqin arizalar mavjud bo‘lib, bu talabalarning musobaqalarga bo‘lgan yuqori qiziqishi va faolligidan dalolat beradi.
Tadbir ko‘nikmalarni namoyish etish va istiqbolli kadrlarni aniqlash maydoniga aylanadi, bu esa ularning keyingi ta’lim olishi va nufuzli ishga joylashishlariga ko‘maklashadi.
“Navruz Hackathon 2025”: Yashil texnologiyalar innovatsiyasi
18–20-mart kunlari Toshkent shahridagi INHA universiteti tomonidan “Green Tech Hackathon 2025” musobaqasi o‘tkaziladi. Ushbu musobaqa atrof-muhit muhofazasi va yashil texnologiyalar yo‘nalishida zamonaviy yechimlar ishlab chiqishga bag‘ishlanadi.
📍 O‘tkazilish joyi: